F87235339a0b3a836825ccbb6bdf5af4cc26415b 2558bb0bd6800845e0ca72c53b226981b0fe9f9e Menu

 

 • מה כדאי לארוז?

אנו ממליצים להיעזר ולארוז ע"פ רשימת הציוד שניתן למצוא פה באתר חווי"ה (ראו בסרגל למעלה)
מומלץ להביא כובע נוסף, בקבוק מים, הרבה בגדים להחלפה והרבה לבנים להחלפה, כלי נגינה, שירונים ועוד.
אנו ממליצים שלא להביא ציוד יקר ערך כגון: פלאפונים, איי-פודים, מצלמות יקרות ועוד.
חל איסור מוחלט להביא מחשבים ניידים ומכשירים ליישור וייבוש שיער מכיוון שהללו מהווים סכנה בטיחותית.
הנהלת חווי"ה לא תישא אחריות במקרה של אובדן או גניבה של ציוד יקר ערך לרבות פלאפונים ומכשירים חשמליים נוספים. כמו כן מומלץ לבטח את כלי הנגינה מאחר והביטוח של התכנית אינו מבטח את כלי הנגינה.

 • איך הציוד האישי יגיע לחווי"ה?

כל התיקים יועלו לתא המטען של האוטובוס.

 • האם יש אפשרות לשלוח מייל? פקס? דואר לחניכים במחנה?

ישנה אפשרות לשלוח מיילים, ודואר לחניכים במחנה. כל הפרטים יופיעו פה באתר ובאתר התנועה ימים ספורים לפני התכנית ומומלץ לעקוב. במהלך חווי"ה יהיה ניתן לשלוח ד"שים יומיים דרך אתר האינטרנט של חווי"ה
שימו לב! אנו מבקשים לא לשלוח יותר מד"ש אחד בשל עומס על המערכת.

 • איך בני/בתי ישתלב/תשתלב בחווי"ה: הוא/היא לא שייך/ת לנוער תל"ם ואיננו/ה דתי/ה. הוא/היא לא מכיר/ה את התפילות ואת התנועה הרפורמית.

בכל שנה ישנם חניכים המגיעים בפעם הראשונה לחווי"ה ונחשפים לראשונה לתנועה הרפורמית, לערכיה, לחברים חדשים ולמנהגיה ותפילותיה. כחלק מההשתלבות וההתרגלות למחנה אנו מקיימים פעילויות הכרות עם התפילה, עם החברים החדשים ועם המסורות השונות של המחנה.
כל התכנים הללו מועברים בצורה כיפית וחווייתית, ניתן בכל זמן לגשת למדריכים לקבל מידע נוסף והסברים נוספים. אנו מעבירים את תכני המחנה הדתיים באופן מיוחד, נגיש וידידותי ומבקשים מכל המשתתפים במחנה להתייחס לכך בכבוד.
חשוב להכין את הילדים המגיעים למחנה לכך שהם ייחשפו לחוויות חדשות, אנשים חדשים ומנהגים חדשים.

 • האם שומרים שבת במחנה?

אווירת השבת בחווי"ה היא אחד מרגעי השיא שמייחדים את המחנה. אנו מקפידים במחנה על קיום אווירה של שבת הכוללת: קבלת שבת, ארוחת שבת חגיגית לכל המחנה, ברכת המזון משותפת לכולם, פעילות מיוחדת לשבת, עונג שבת, שחרית לשבת וגם זמן לפנאי במהלך השבת. יום השבת הינו יום רגוע במחנה המדגיש את החוויה הקהילתית יחד עם תרבות פנאי.
אנו מקיימים פעילות עם חשמל במהלך השבת אך מאפשרים לכל מי שאינו מעוניין להשתמש בחשמל לעשות כן.

 • האם יש שקעים להטענת פלאפון במגורים?

כן.

 • האם ניתן לבקר את החניכים ?

במהלך חווי"ה לא יתאפשרו ביקורי הורים. ביקורים מסוג זה פוגעים בשגרת המחנה וביכולת של החניכים ליהנות מהחוויה המשותפת ביחד.

 • האם יש יום הורים במחנה?

לא קיים יום הורים. מקרים ספציפיים בתיאום עם משרד חווי"ה. 

 • האם מותר לילד שלי לעזוב את חווי"ה לאירוע/ סיבה אחרת באמצע?

היציאה משטח חווי"ה ללא אישור של הנהלה אסורה בתכלית. כל עזיבה צריכה להיות מתואמת עם משרד חווי"ה ובהתראה של יום אחד לפחות. על מנת לעזוב את חווי"ה באישור יש לעבור דרך המשרד ולחתום על טופס יציאה . עם החזרה  יש להגיע למשרד ולחתום על טופס חזרה .

 • מה קורה אם אני מבטל את ההרשמה?

יש נוהל מסודר לביטול ההרשמה וכל הפרטים נמצאים בתקנון המחנה המופיע באתר הזה וגם תחת הכותרת "חשוב לדעת". החזר תשלום בעקבות ביטול ייעשה בהתאם לתקנון, רק במקרים מסויימים ורק לאחר סיום חווי"ה.

 • האם יש אפשרות לעשות כביסה בחווי"ה?

אין מכונת כביסה במחנה.  ניתן להביא נוזל לשטיפת בגדים ביד ולייבש בחדרים או מחוץ למגורים. מומלץ להביא מספיק בגדים לכל המחנה.

 • האם יש מלגות לחווי"ה?

כן בהחלט. אנו מאמינים שכל מי שרוצה להשתתף בחווי"ה יוכל להשתתף ללא קשר למצבו הכלכלי. על מנת לקבל מלגה יש להגיש טפסי מלגה עד ה-15.6.16 (תמצאו קישור לטופס המלגה המקוון בטופס ההרשמה עצמו). אנו שומרים מקומות לחניכים אשר נרשמו ומילאו טופס בקשה למלגה, כפי שאנו עושים גם עבור כל חניך שנרשם והשלים תשלום עבור ההשתתפות בחווי"ה. תשובות לגבי מלגות ייתקבלו רק לאחר כינוס  ועדת המלגות שלנו, במהלך המחצית השנייה של חודש יוני. לשאלות נוספות בנושא זה מומלץ להתקשר למשרדנו לטל. 02-6203420.

 • מה לא לשלוח עם ילדי ?

מומלץ לא להביא ציוד יקר ערך כגון: פלאפונים, איי-פודים, מצלמות וכו'.
אין להביא מחשבים ניידים.
אין להביא אולרים, מכשירים ליישור או ייבוש שער או כל דבר שיכול להוות סכנה בטיחותית.
אין להביא סקייטבורדים ורולרים.

 • מה המענה הרפואי שניתן במחנה? הילד שלי נוטל תרופות באופן קבוע– מי יסייע לו בכך?

במחנה ישנו חובש זמין בכל זמן נתון. החובש, יחד עם כל שאר הצוות, דואג לבריאות החניכים במחנה. בכל יום יש זמנים מסודרים למסדרי חולים ובמקרים דחופים יותר החובש זמין בכל זמן. במידת הצורך יורה החובש על פינוי חניך/ה לקופת חולים (ואף יתאם עבורו/ה תור לבדיקה רפואית), מרכז לרפואה דחופה או חדר מיון, תוך עדכון מתמיד להורים.
במידה וחניך/ה נוטל/ת תרופות, ניתן  לשמור אותן בתנאים נאותים במרפאה.
כמו כן, במידה וילד אינו מרגיש טוב הוא ינוח בחדר מנוחה המופעל על ידי צוות המרפאה.

 • מה קורה אם הבן/בת שלי צריך לראות חובש באמצע הלילה?

במידה ויש צורך, החובש זמין בכל שעות היממה. עליו לפנות למדריך/ה הישנ/ה במתחם המגורים שלו/ה ולבקש שהוא ייקח אותו למרפאת המחנה. במידה ויש צורך אנו נערוך פינוי לביקור רופא או לבית החולים הקרוב.

 • האם הילד/ה שלי יהיה עם חברים/ות שלו/ה באותו החדר?

מכיוון שאחת המטרות של המחנה היא הכרות עם חברים חדשים מכל הארץ חשוב לנו להדגיש כי החניכים יהיו עם חבר אחד או שניים בחדר אך לא יותר מכך. אנו עושים מאמצים כדי שכל אחד יקבל חבר אחד ומעבר לזה יכיר גם חברים חדשים. אנו פונים אליכם ההורים שתעזרו להכין את החניכים-ילדיכם לכך . לא יהיו חילופי חדרים ביום הראשון של התכנית ולאחר לילה של הסתגלות אנו נערוך שינויים מסוימים בהתאם לצורך.

 • איך נראים חדרי המגורים? יש מקלחות נפרדות?

מבני המגורים הינם נפרדים לבנים ולבנות על מנת לשמור על פרטיותם של החניכים. בכל מבנה מספר חדרים גדולים ובכל חדר 9-10 מיטות, שירותים ומקלחות.

 • הילד שלי לא רגיל לאכול מחוץ לבית. מה יש בתפריט? האם לשלוח איתו אוכל במיוחד?

התפריט היומי במחנה הינו אוכל המוכן בחדר האוכל בגבעת חביבה (מוסד הזוכה לכל האישורים מטעם משרד הבריאות להסעדת ילדים ובני נוער).  בכל יום מקבלים החניכים 3 ארוחות עיקריות בחדר האוכל ועוד ארוחת ביניים. התפריט הינו מגוון ויש בו את כל אבות המזון. אם ישנן אלרגיות או תזונה מיוחדת עליכם/ן לעדכן את צוות המחנה ולוודא מה הן אפשרויות הפתרון.

 • האם החניכים יוכלו לבחור באיזו פעילות במהלך היום הם ישתתפו?

לא, כל הפעילות הינן בגדר חובה. אי הגעה לפעילות ללא אישור תוביל לשיחת אזהרה עם רכז/ת השכבה.

 • מי יהיו המדריכים? מה ההכשרה שהם עוברים?

המדריכים/ות הינם תלמידי/ות תיכון שעברו קורס הדרכה, עברו הכנה משמעותית לחווי"ה ורובם הדריכו במהלך השנה בסניפי נוער תל"ם או תכניות קודמות  . בחרנו את צוות ההדרכה בקפידה וכולנו אמונים על שמירת הביטחון והבטיחות של הילדים. בנוסף בכל שנה אנו מארחים מדריכים מתנועת הנוער נצ"ר (נוער ציוני רפורמי) מאוסטרליה והמפגש בין החניכים והמדריכים היא אחת החוויות החשובות והמרגשות במחנה.

 • מי קובע את החלוקה לקבוצות גיל?

את החלוקה קובעים ראשי העדה שינסו ליצור קבוצות מגוונות ומאוזנות מבחינה מגדרית וגיאוגרפית.

 • כמה מדריכים ידריכו את הילד שלי? כמה חניכים מאותה שכבה יהיו?

בכל שכבת גיל במחנה יש בין 30 ל-70 ילדים והם מחולקים לקבוצות של כ-15 ילדים. לכל קבוצה בין 2-3 מדריכים.

 • מי נותן מענה לחניכים בלילה?

המדריכים ישנים במבנה המגורים של החניכים, בחדרים נפרדים, ונותנים מענה לחניכים בעת הצורך. בלילה, בנוסף יש מבוגר תורן מצוות ההנהלה של המחנה, שמסתובב בשטח המחנה ומוודא שהכל כשורה. מלבד זאת, שומרי המחנה מסתובבים בלילה ומשגיחים על שלום החניכים.

 • כיצד מתבצע מיון המדריכים להדרכה?

המדריכים עוברים שאלונים ומיונים לקראת ההכנה לחווי"ה על מנת לשמור על רמה גבוהה של בטיחות ותכנים.
פרק ההכנה תכנית, בו מתכוננים צוותי ההדרכה ומתגבשים, מתחיל עוד בחודש אפריל.
במהלך חודש מאי מתכנסים צוותי ההדרכה ומתכוננים לקיץ במהלך שתי שבתות מרוכזות. כמה ימים לפני תחילת חווי"ה, מתכנסים כל צוותי ההדרכה במחנה ומקיימים ימי הכנה אינטנסיבי למחנה.

 • האם המחנה מתנהל לפי שכבות גיל?

הפעילות מתקיימת על פי רוב לפי שכבות הגיל אך ישנן פעילויות כלל מחנאיות כמו קבלת השבת, תפילות, מלחמת צבעים, פסטיבלים, סדנאות, ועוד...